Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Kruszwicy

fot

Wczoraj (07.05) odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Kruszwicy, początkująca kadencję na lata 2024 – 2029. W porządku obrad znalazło się złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz nowo wybranego Burmistrza Kruszwicy, którym został Mikołaj Bogdanowicz.

- Postaram się nie zawieść wyborców, którzy oczekują w Kruszwicy zmian, ale chciałbym też, żeby te zmiany były oparte na szacunku dla drugiego człowieka, o zasady dobrej współpracy – mówił Burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. - Tak sobie tę moją funkcję w najbliższych latach wyobrażam. Jesteśmy w połowie roku 2024, więc budżet jest uchwalony. Trzeba go po prostu zrealizować, przymierzyć się już do kolejnego budżetu i realizować punkty związane z programem wyborczym, który przygotowałem i będę chciał wypełnić. Jeszcze raz bardzo wszystkim serdecznie dziękuję za to poparcie. Cieszę się, że mogę tak zaszczytną funkcję pełnić i zapraszam wszystkich do współpracy.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kruszwicy został  Aleksander Budner , Wiceprzewodniczącymi zostali Katarzyna Luzinska oraz Maciej Wasielewski.

Skład całej Rady Miejskiej w Kruszwicy prezentuje się następująco:

1. Dariusz Augustyniak
2. Aleksander Budner