Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

Gastronomia na kółkach pojawi się u nas już w weekend 4 i 5 lipca na parkingu pod Mysią Wieżą, by serwować przepyszne dania z różnych stron świata (m.in. kuchnia koreańska, meksykańska i hiszpańska).

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nowych smaków!

Zaznaczamy, że impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi dla gastronomii, obowiązującymi podczas pandemii. Zapewnione zostaną:

Kruszwicka Grupa Rowerowa zaprasza w dniu 6 czerwca 2020 r. (sobota) na wycieczkę rowerową pn. "KRUSZWICA - przeszłość i teraźniejszość" dla upamiętnienia 598. rocznicy nadania praw miejskich.

                  
         
Trasa ok. 40 km (Kruszwica i okolice).W programie spotkanie z przewodnikiem na Wzgórzu Zamkowym, wejście na Mysią Wieżę.

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej II edycja” realizowanym wspólnie z Wyższą Szkołą Gospodarki

Gmina Kruszwica w ramach rządowego projektu pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego zakupiła 37 komputerów, które na podstawie umowy użyczenia zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących uczniów z 7 szkół z terenu naszej gminy:
•    Zespołu Szkół Samorządowych  Nr 1 w Kruszwicy;
•    Zespołu Szkól Ogólnokształcących Szkoła w Kruszwicy;
•    Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Chełmcach;

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu zwraca szczególną uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia przestrzeni miejskich (ulice, chodniki) w naszym kraju przez zużyte środki ochrony osobistej.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli zaprasza wszystkich mieszkańców obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju do wzięcia udziału w Konkursie pt. "Czarnoziemska Krzyżówka" 

Konkurs polega na stworzeniu krzyżówki z minimum 16 hasłami pisanymi, związanymi z funkcjonowaniem LGD oraz pozyskiwanych przez LGD funduszach.  Główne hasło krzyżówki musi zawierać minimum słowo: „Czarnoziem na Soli”.

Strony