W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej – złóż wniosek o oznakowanie grobu

Nasza Gmina
W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej – złóż wniosek o oznakowanie grobu[0]

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zwraca się z apelem o zgłaszanie miejsc pochówku weteranów Armii Krajowej. Będą one oznakowane tabliczkami pamiątkowymi.

W ramach tegorocznej edycji Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” Wojewoda Kujawsko-Pomorski zainicjował akcję pn. „W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej”. Polega ona na zlokalizowaniu i oznakowaniu tabliczkami pamiątkowymi (naklejanymi) grobów weteranów Armii Krajowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Apel skierowany jest do osób prywatnych, samorządów, instytucji i organizacji, które mają pod opieką takie groby. Aby wziąć udział w akcji, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz, dostępne również na stronie internetowej KPUW: www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski, a następnie – wraz z dokumentacją poświadczającą udział danej osoby w AK – dostarczyć do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Termin składania zgłoszeń mija 30 września 2021 r. Akcja potrwa do końca 2021 r.

 

 


Adres źródłowy: https://www.gminakruszwica.pl/news/w-holdzie-zolnierzom-armii-krajowej-zloz-wniosek-o-oznakowanie-grobu

Załączniki
  • [0] https://www.gminakruszwica.pl/sites/default/files/styles/1060x581/public/obrazek/2021-07/2f80f542-c0ec-45d9-b15e-05effc30db82.jpg?itok=GXJVrrNV