Bartosz Krajniak nowym prezesem Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli

Nasza Gmina
Bartosz Krajniak[0]

Dziś odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli, podczas którego podsumowano minioną kadencję oraz wybrano nowe władze. Prezesem Zarządu LGD został dotychczasowy Wiceprezes i Wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

Lokalną Grupę Działania tworzy 8 gmin: Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław (gm. wiejska), Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo i Złotniki Kujawskie. Organizacja oprócz samorządów zrzesza również przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne z obszaru ww. gmin. Głównym zadaniem LGD jest wdrażanie środków unijnych na swoim obszarze.

Dzięki dofinansowaniu ze środków LGD w Gminie Kruszwica w ostatnich latach powstały m.in. 3 kompleksy rekreacyjne w Kruszwicy (na Zagoplu, dzikiej plaży oraz w pobliżu Klubu LOK Popiel), boiska sportowo rekreacyjne w Chełmcach i Polanowicach wraz z siłowniami zewnętrznymi. Ponadto, ze środków LGD przebudowano świetlicę wiejską w Woli Wapowskiej, wybudowano świetlice wiejskie w Brześciu i Kobylnikach oraz halę sportowo - rekreacyjną w Woli Wapowskiej.

Bartosz Krajniak ukończył studia z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia zarządzania projektami i procesami biznesowymi na Politechnice Poznańskiej. Dyplom Executive MBA uzyskał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Od początku kariery zawodowej związany jest z funduszami unijnymi. W latach 2010 - 2014 pracował w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy, a od 2012 roku był również członkiem zarządu LGD. W latach 2014 - 2016 był dyrektorem biura LGD, a od 2016 pełni funkcję zastępcy Burmistrza Kruszwicy.

W przeprowadzonych wyborach do zarządu i komisji rewizyjnej zostali wybrani:

Zarząd:
Prezes - Bartosz Krajniak
Wiceprezes - Grzegorz Pomianowski
Wiceprezes - Jacek Duma
Skarbnik - Jarosław Tomczyk
Sekretarz - Jolanta Kubiak
Członkowie - Wioletta Zielińska, Szymon Łepski, Marcin Wijata

Komisja Rewizyjna:
Stanisław Majchrzak
Marek Nieznalski
Katarzyna Pawłowska