Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej łączącej Gminę Kruszwica z Gminą Inowrocław

foto

Kolejny ważny krok w kierunku rozwoju infrastruktury i turystyki rowerowej. Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi rowerowej łączącej Gminę Kruszwica z Gminą Inowrocław.

Gmina Kruszwica podpisała porozumienie z Samorządem Województwa o wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia. Inwestycja została także ujęta w planach do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027, Działanie 03.03. Rozwój i usprawnienie mobilności miejskiej i podmiejskiej OPPT.

Ścieżka rowerowa będzie liczyła ok. 5 km. Inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa, rozwiązanie problemów komunikacyjnych oraz lepszą dostępność do miejscowości obu gmin. Oprócz tej inwestycji na tym odcinku pobudowane zostaną zatoki autobusowe oraz wyznaczone i doświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

Wykonawcą wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest firma MTM Infrastruktura Brudło, Graczyk, Konowalski sp.k
Całkowita wartość zadania to 342 555,00 zł brutto.