Nasza Gmina

Goście z Portugalii, Rumunii i Włoch w kruszwickiej Jedynce

Krótkoterminowa wymiana grup uczniów projektu ISS koordynowanego przez ZSS nr 1 przebiegała w iście kosmicznej atmosferze, dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ tematyka projektu, realizowanego w ramach programu Erasmus+, to układ słoneczny i robotyka. W przenośni, ponieważ podczas krótkiego spotkania, współpraca doprowadziła w kosmicznym wręcz tempie do nawiązania przyjaźni między uczestnikami wymiany, czego dowodziły wilgotne oczy uczniów przy pożegnaniach.

Wigilia w SP Sławsk Wielki

Oddział Przedszkolny wraz z klasą drugą w piątek dnia 20 grudnia postanowiły wprowadzić społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji-stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występu dzieci. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu zatrudni do pracy

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu zatrudni do pracy na stanowisko: referent ds. budowlanych oraz inspektor nadzoru budowlanego w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu.

Wymagane wykształcenie: min. średnie z zakresu budownictwa bądź kierunku pokrewnego, tj.: elektryczne, sanitarne, telekomunikacyjne itp.
Na stanowisko inspektora nadzoru budowlanego wymagane jest posiadanie uprawnień budowlanych.

Konferencja pn. "Zmiany klimatyczne zagrożeniem i szansą dla Kujaw i Pomorza"

Dziś (10.09) w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy odbyła się konferencja zorganizowana przez Gminę Kruszwica i Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Ks. K. Kujawskiego w Inowrocławiu pn. „Zmiany klimatyczne zagrożeniem i szansą dla Kujaw i Pomorza”. Uczestników powitali Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości dr Wiesław Juchacz oraz Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Rajd rowerowy "103 km na 103-cią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę"

KTR „KUJAWIAK” Inowrocław i KGR w Kruszwicy wspólnie organizują w dniu 11 września br rajd rowerowy pn. „103 km na 103-cia rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”.

TRASA – Kruszwica – Inowrocław – Gniewkowo – Rojewo – Złotniki Kujawskie – Kruszwica.
WYJAZD – godz. 9:00 z parkingu pod Mysią Wieżą przy ul. Podzamcze, a w Inowrocławiu o godz. 10:00 z parkingu przy „Ruinie”.
ZAPISY – do 10.09 br. pod nr tel 519 121 410.

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO ODDANIA W DZIERŻAWĘ

Burmistrz Kruszwicy informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r. poz.1990 z późn.zm.), wywieszono w dniu 02.09.2021 roku na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej 4 oraz zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kruszwica.gmina.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu (www.gminakruszwica.pl), na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę położonych na terenie miasta i gminy Kruszwica.