Rusałka

 

 

Od 1 maja do 31 pażdziernika odbywają się 45 minutowe rejsy "Rusałką" w godzinach:  9.30, 11.00, 12.30, 14.30, 16  i 17. Przejazdy dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych ( w zależności od ilości chętnych, niektóre rejsy mogą być odwołane) .Statek pływa przy minimum 10 osobach.


W okresie od lipca do września (w zależności od poziomu wody) organizowane są rejsy statkiem "Rusałka" do Ślesina. Czas trwania rejsu od godz. 8.00 - 17.00 z postojem 1,5 godz w Ślesinie. Rejs rozpoczynamy z przystani o godz. 8.30, kierując się w stronę południową pozostawiają po obu stronach tereny Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Płynąc odcinkiem kanału Warta - Gopło, pokonujemy śluzę w Koszewie, a następnie Gawrony. Ogółem trasa wynosi 39,8 km w jedna stronę.
Istnieje możliwość skorzystania z posiłków, kąpieli i plażowania w ośrodku OSiR w Ślesinie.Atrakcją wycieczki jest pokonywanie śluz - Koszewo i Gawrony (dwukrotnie). Podczas śluzowania woda podnosi stateczek na wysokość 4 metrów.


Produkt nagrodzony w konkursie na "Najciekawszy Produkt Turystyczny PTTK 2005 roku" za produkt pod nazwą "Szlakiem Bursztynowym-rejsy statkiem Rusałka".

Rusałka
Rusałka 2