Gmina Kruszwica otrzymała dofinansowanie na utworzenie Klubu Senior+

4 maja br. na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ogłoszone zostały wyniki Otwartego Konkursu Ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 (edycja 2021).

W 2021 roku na realizację programu przeznaczono środki finansowe w wysokości 60 mln zł. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia np. na utworzenie Klubu Seniora lub wyposażenie.
Z województwa Kujawsko-Pomorskiego wpłynęło aż 14 ofert w tym jedna z Gminy Kruszwica na utworzenie Klubu Seniora, której przyznano wnioskowaną kwotę w wysokości 105 608,00 zł.

Klub Senior+ zlokalizowany będzie przy ul. Nadgoplańskiej 4C w Kruszwicy w miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych COVID-19. Budynek został wcześniej kompleksowo wyremontowany ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.