Sezon lotowy 2023 zakończony

lot

Dnia 18.11.2023 r. hodowcy PZHGP – Oddział Kruszwica uroczyście podsumowali sezon lotowy 2023 rok. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.
Zebranie otworzył i powitał przybyłych hodowców oraz gości nowo wybrany Prezes Oddziału Piotr Bąkowski. Minutą ciszy uczczono zmarłych hodowców Jerzego Wilińskiego i Andrzeja Grzelaka. Po 25 latach pełnienia funkcji prezesa Edward Jałoszyński zrzekł się funkcji nie kandydując w wyborach. Przekazał urząd młodszemu koledze.
Burmistrz Kruszwicy pogratulował hodowcom osiągniętych wyników. Wręczył trzy okazałe puchary z lotu odbytego z miejscowości Piła w dniu 4.05.2023 r. „O Puchar Burmistrza”. Najlepsze trzy gołębie z tego lotu miał Marek Klauze; I wicemistrzem został Ryszard Gosławski, a II wicemistrzem Przemysław Walczak. Różnice wynikowe tych gołębi „drużyn” różniły się tylko setnymi punktami: I drużyna 44,91, II drużyna 44,88, III drużyna 44,48 pkt.
Na gołębie dorosłe najlepszymi hodowcami okazali się Krzysztof Grabowski, Sławomir Jaworski i Zbigniew Mielcarek. Gołębie roczne – Spółka Bednarek-Kropkowski, Henryk Nawrocki, Mielcarek Zbigniew. Najlepsze Championy – samicy, samca roczny – Krzysztof Grabowski. Najlepszy gołąb młody – Ryszard Gosławski.
Sukcesem lotów gołębi młodych może pochwalić się Marcin Woźniak, który zapisując się w tym sezonie lotowym do związku pokonał wszystkich hodowców. II miejsce zajął Ryszard Gosławski, a III – Nadia Fabiańska.
Wręczone zostały nagrody i dyplomy. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Hodowcy oczekują na kolejny sezon lotowy 2024 rok.
Dobry lot!

Tekst PZHGP – Oddział Kruszwica, fot. J. Waszak