"Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców Gminy Kruszwica"

Wystartowały treningi umiejętności społecznych w ramach projektu "Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców Gminy Kruszwica"

Wystartowały już treningi umiejętności społecznych w ramach projektu "Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców Gminy Kruszwica"!

Podmiotem realizującym projekt jest Gmina Kruszwica w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Celem jest aktywna integracja społeczno-zawodowa osób z obszaru gminy Kruszwica, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców obszarów zdegradowanych poddanych rewitalizacji, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez poprawę i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia.

W ramach projektu dla mieszkańców Gminy Kruszwica zaplanowano działania m.in. takie jak: aktywizację społeczną, w tym warsztaty z autoprezentacji, komunikacji oraz radzenia sobie ze stresem, warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, promujące samozatrudnienie oraz aktywizację zawodową, dostosowanie kwalifikacji uczestników projektu do potrzeb rynku pracy, a także wsparcie doradcy zawodowego. Dla osób nieposiadających odpowiedniego doświadczenia przewidziano staże zawodowe. Na realizacje projektu Gmina Kruszwica otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 1 273 656,76 zł. Całkowita wartość projektu wyniesie 1 498 419,72 zł.