Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

Gmina Kruszwica uruchomiła system SEGREGO, który umożliwia mieszkańcom w wygodny sposób wyszukać swój harmonogram odbioru odpadów, a nawet zamówić przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu śmieci czy płatnościach.


WYGODNY DOSTĘP

System jest bezpłatny, mieszkańcy mają do niego dostęp  w aplikacji mobilnej „BLISKO” dostępnej na Android i iOS. Dzięki aplikacji będziemy otrzymywać przypomnienia na telefon i dodatkowo wszystkie informacje będą zawsze pod ręką.
BLISKO poza Gospodarką Odpadami w Gminie Kruszwica udostępnia subskrypcję wiadomości od innych  lokalnych nadawców np. „Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego” czy „Policja”, czy też „Blisko Ekologii’.
Instrukcja instalacji aplikacji w załączniku poniżej.

 

PRZYDATNE FUNKCJONALNOŚCI

SEGREGO daje mieszkańcom wiele korzyści:

  • Udostępni aktualny harmonogram z podziałem na wszystkie kategorie opadów.
  • Pokaże zasady segregacji dotyczące każdej z frakcji odpadów.
  • Pozwoli zamówić powiadomienia wg wskazanego tematu np. przypomnienie o wywozie wybranej kategorii odpadów, przypomnienia o płatnościach i inne aktualności związane z gospodarką komunalną.
  • Powiadomienia i harmonogram będą odnosić się do konkretnego adresu, który wskaże użytkownik.
  • Mieszkańcy będą mogli sprawdzić, która spółka odbiera odpady, oraz ocenić jej pracę

 

WARTO WIEDZIEĆ

W dbałości o nasze środowisko pojawiają się coraz to nowe przepisy, które wymagają właściwej segregacji. Od 1 stycznia 2020 r. za źle posortowane śmieci grozi wielokrotne podniesienie opłat. Dlatego warto mieć pod ręką system SEGREGO - w razie wątpliwości ułatwi nam w prawidłową segregację.


Zapraszamy wszystkich do pobierania i rejestracji w BLISKO !

 

ulotkaulotka 2