Bieg Tropem Wilczym za nami!

Bieg Tropem Wilczym 2020

W minioną niedzielę po raz 4 w Kruszwicy odbył się bieg dla uczczenia pamięci żołnierzy niezłomnych.

Blisko 300 zawodników stanęło na starcie dwóch biegów “Tropem Wilczym” w Kruszwicy. Wśród nich były całe rodziny, które zdecydowały się w ten sposób spędzić niedzielne południe.

Wydarzenie poprowadził Radny Rady Miejskiej w Kruszwicy Maciej Wasielewski a zaingurował Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Biegacze, tak jak w całej Polsce, wystartowali o godzinie 12:00.  Dystans wynosił 1963 metry i był symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych Józefa Franczak ps. „Lalek”, który zginął 21 października 1963 roku.

Po biegu głównym wystartowały dzieci do lat 10 na trasie liczącej 400 m. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Medale, które były wręczane podczas tegorocznej edycji będą łączyły się w całość z medalami z przyszłych 2 edycji.

Przed biegiem zapalone zostały znicze przy tablicy poświęconej pamięci kmdr por. Zbigniewa Przybyszewskiego.

Gmina Kruszwica serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Luzak za poprowadzenie biegu oraz rozgrzewki dla najmłodszych, Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi za ufundowanie ciepłego posiłku dla uczestników biegu oraz PTTK Oddział Nadgoplański za udostępnienie pomieszczenia, w którym zorganizowano biuro biegu.

Fot. ikruszwica
       Gmina Kruszwica