Dożynki Gminne w Woli Wapowskiej!

Dożynki Gminne w Woli Wapowskiej!

W niedzielę 29 sierpnia świętowaliśmy tegoroczne Dożynki Gminne w Woli Wapowskiej.
Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem korowodu w asyście Zespołu Folklorystycznego Kłopocianie ze świetlicy w Woli Wapowskiej na halę sportową gdzie odbyła się Msza Święta podczas której dziękowano za zbiory w 2021 r.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej starostowie Dożynek Renata Łysiak ze wsi Sukowy oraz Dariusz Kulpa – prezes Rolniczej Spółki Produkcyjnej Janocin dokonali symbolicznego przekazania chleba Burmistrzowi Kruszwicy Dariuszowi Witczakowi. Przy akompaniamencie Zespołu Folklorystycznego Kłopocianie odbyło się dzielenie chlebem. Dalej nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla rolników z terenu Gminy Kruszwica.
Przyjęli je Artur Juskowiak z Kruszwicy, Piotr Straszewski z Gocanowa, Karol Kanarek z Bródzek, Lesław Rutkowski z Chełmiczek, Piotr Chwalisz z Kobylnicy, Ewa i Wojciech Chwalisz z Chełmiczek, Marzena i Adam Surmacewicz z Chrosna, Ewa i Tomasz Wiśniewscy z Karska, Marta i Maciej Skowron z Lachmirowic, Arleta i Zbigniew Piwek ze Skotnik, Ewa i Maciej Mazurczak z Racic, Beata i Jarosław Kozłowscy z Kraszyc, Renata i Paweł Łysiak ze wsi Sukowy, Jadwiga i Piotr Maza z Kobylnicy oraz Dorota i Piotr Wieczorek z Popowa.

Po części oficjalnej wystąpił zespół BAYER FULL, Sompoleńska Orkiestra Dęta z Mażoretkami, a na zakończenie zespół Karol & Roma.

Poniżej fotorelacja