E-Szkoła dla dzieci i dorosłych z Ukrainy

ukraina

Codzienne zajęcia języka polskiego dla dorosłych, matematyka, biologia, plastyka i geografia, a dla najmłodszych edukacja wczesnoszkolna – to oferta Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej adresowana do młodszych i starszych obywateli Ukrainy. Początek codziennie o godzinie 11.40. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji. 

 

Naszą e-Szkołę rozwijamy obecnie w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom obywateli Ukrainy. Pracujemy nad uruchomieniem kolejnego segmentu lekcji, tym razem stacjonarnych, dzięki którym młodzież będzie mogła uczestniczyć w praktycznych zajęciach zawodu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Tydzień (25 kwietnia) rozpoczniemy zajęciami języka polskiego dla dorosłych z Julią Szmigiro (codziennie 11.40-12.10). Lekcję matematyki poprowadzi Tatiana Kovalska (początek godz. 12.20). Na zajęcia języka polskiego dla dzieci i młodzieży zaprosi Iwona Trojanowska-Kopacz (godz. 13).

 

Zdrowie i styl życia – to temat lekcji języka angielskiego, która poprowadzi we wtorek (26 kwietnia) Tatiana Bobko. O godzinie 13 kolejne spotkanie z informatyką.

 

W środę (27 kwietnia) o 12.20 fizyka z Natalią Yefymenko, a o 13 język polski z Iwoną Trojanowską-Kopacz.

 

Czwartek (28 kwietnia) odbędzie się pod znakiem plastyki z Ivanną Makarevych i zajęć dla najmłodszych z Oksaną Zawodianą.

 

Piątkowe (29 kwietnia) zajęcia dla dzieci rozpoczniemy lekcją geografii z Oleksandrem Shandrą (godz. 12.20). O 13 biologia z Oksaną Kawecką.

 

Plan zajęć dostępny na www.edupolis.pl  

https://edupolis.pl/e-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-k%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%8C/

 

 

Wkrótce uruchomimy kolejne studio, dzięki któremu równolegle transmitowane będą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i uczniów klas średnich.

 

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

  

Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio. 

 

Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą do nas dołączyć i prowadzić lekcje w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkolaatkujawsko-pomorskie [dot] pl.

 

W planie ukraińskiej części naszej e-Szkoły znajdą się zajęcia języka polskiego i angielskiego, matematyki, informatyki oraz plastyki, a także edukacja regionalna, kultura polska i ukraińska, dla najmłodszych - nauczanie wczesnoszkolne. Uczniowie będą mogli skorzystać także ze wsparcia psychologicznego. Lekcje prowadzone są m.in. przez nauczycieli z Ukrainy, którzy dotarli do Polski w ostatnich tygodniach. 

 

Czytaj

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskie