Gmina Kruszwica dofinansuje powiatową inwestycję w Szarleju

droga

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej kruszwicki samorząd podjął uchwałę o przeznaczeniu dotacji dla Powiatu Inowrocławskiego na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2568C Sikorowo – Kruszwica w miejscowości Szarlej od km 4+350 do km 4+850”. Kwota ta stanowi 50% szacunkowej wartości kosztów ponoszonych przez samorządy. Zadanie będzie obejmowało przebudowę drogi, wykonanie obustronnych chodników, zatok autobusowych, elementów odwodnienia i kanału technologicznego. Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców miejscowości Szarlej. Gmina Kruszwica od wielu lat zabiegała o zrealizowanie przez powiat tej inwestycji, każdorazowo deklarując partycypację w kosztach.  Po realizacji zadania w znaczący sposób podniesie się poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego, co jest nadrzędnym celem rozwoju infrastruktury drogowej na terenie Gminy Kruszwica.

droga