Gmina Kruszwica uruchomiła nowe linie autobusowe

Gmina Kruszwica uruchomiła nowe linie autobusowe

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Gmina Kruszwica uruchomiła nowe linie autobusowe na trasach Kruszwica – Polanowice – Sukowy oraz Kruszwica – Wola Wapowska. Przedmiotowe linie będą funkcjonowały w ramach rządowego funduszu przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Wykluczenie komunikacyjne, czyli brak połączeń autobusowych w obrębie gminy jest dużym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców. Gminny Transport Autobusowy ma na celu przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz doprowadzenie publicznego transportu szczególnie do tych miejscowości, w których go nie ma. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli łatwiej dotrzeć do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Rozkład jazdy dostępny jest na naszej stronie w zakładce Nasza Gmina - Gminny Transport Autobusowy.