Gmina Kruszwica z dofinansowaniem na żłobek

żłobek

Kwota 528.000,00 zł została przyznana Gminie Kruszwica ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH +” 2020 na adaptację kilku pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Adama Mickiewicza 11 w Kruszwicy celem urządzenia żłobka. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał dofinansowanie wszystkim wnioskodawcom zakwalifikowanym przez wojewodów. Całkowity planowany koszt zadania wynosi 660.000,00 zł.

W ramach inwestycji część pomieszczeń parteru funkcjonującej szkoły podstawowej zostanie zaadaptowana na żłobek dla dzieci w wieku do 3 roku życia. Do żłobka będzie prowadziło osobne wejście z szerokimi schodami oraz windą. Planowane jest utworzenie dwóch sal dla dzieci – sali zabaw i sali leżakowania – ze wspólną dla tych sal toaletą dla dzieci. W żłobku znajdować się będzie również szatnia wyposażona w szafki, ławeczki oraz przewijak, a także pomieszczenie biurowe. W ramach inwestycji planuje się również zakup wyposażenia żłobka.

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji technicznej dla zadania. Realizacja adaptacji jest również zaplanowana na bieżący rok budżetowy. Uruchomienia żłobka należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2021 roku.