Hej Kujawy, jakie cudne

dzien dziecka

Dnia 17 czerwca 2023r. na „Zagoplu” został zorganizowany „Osiedlowy Dzień Dziecka” oraz rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem: „Hej Kujawy, jakie cudne”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie KRUSZA, Samorząd Mieszkańców nr 3 w Kruszwicy oraz Caritas Kruszwica.

Otwarcia imprezy dokonała Prezes Stowarzyszenia Krusza Ilona Dybicz, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 3 Grażyna Pruczkowska- Stręk oraz Piotr Olubiński - kierownik Domu Aniołów Stróżów w Kruszwicy. Zabawa rozpoczęła się wspólnym tańcem dzieci i dorosłych. Wysłuchano także melodii kujawskich. Znany kruszwicki przewodnik pan Janusz Owczarek opowiedział o pięknie naszego regionu i przybliżył tematykę konkursu plastycznego „Hej Kujawy, jakie cudne”. W konkursie udział wzięło 31 rodzin. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Batkowska- przewodnicząca oraz członkowie Ilona Dybicz, Grażyna Pruczkowska – Stręk oraz Piotr Olubiński, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie. Każda praca ukazywałą piękno ziemi kujawskiej. I miejsce zajęły Alpaki z Kruszwicy, II miejsce ex aequo  Babeczka i Tosiek, III miejsce ex aequo  Iga Team, Gabi i Kuzyniaki. Wyróżnienia: Norbi, Igor Team, Nicol Team, ZiM, Wspaniała trójka, Ciasteczko, Miętusek, Traktorki, Jednorożec, Króliczek, Szczury, Koale. Łącznie wręczono 18 nagród i dyplomów. W tym dniu na naszych najmłodszych czekało również mnóstwo atrakcji przygotowanych przez „Pomysłowego Dobromira” - dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, bungee run, pokaz mega baniek, malowanie twarzy, gry, zabawy, konkursy, słodycze i wata cukrowa. Jak każdego roku najbardziej oczekiwana była MEGA PIANA przygotowana przez OSP w Kruszwicy. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali kruszwiccy policjanci. Dużym powodzeniem cieszyły się także stoiska przygotowane przez OSP Kruszwica, WOPR Kruszwica oraz Policję Kruszwica. Radość dzieci tego dnia była bezcenna.

Zadanie „Hej Kujawy, jakie cudne”- finansowane było z dotacji uzyskanej z Powiatu Inowrocławskiego.

Osiedlowy Dzień Dziecka i wszystkie atrakcje finansowane był przez Stowarzyszenie KRUSZA, Samorząd Mieszkańców nr 3, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Caritas Kruszwica, KMW INWEST Wojciech Kędziora, Bank Spółdzielczy Kruszwica oraz radnych: Ilonę Dybicz, Katarzynę Hałasę, Teresę Tenerowicz i Grzegorza Stannego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i dobroczyńcom: Powiat Inowrocławski, Gmina Kruszwica, OSP w  Kruszwicy, Policja w Kruszwicy, WOPR Kruszwica, „Kiosk Ruch”- Maria Olubińska, „Działalność usługowo – handlowa”- Barbara  Śmigielska, „Grosmann okna i drzwi”- Roman Grosman, „FHU”- Kamila Urbanek, „Braberia”- Olga Bednarek, „Delikatesy 2000”- Robert Łuszczewski, „Firma wielobranżowa”- Joanna Kotowska, Barbara Batkowska, Grażyna Pruczkowska- Stręk, Hubert Kwiatkowski, Janusz Owczarek oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy.

Dziękujemy również przedstawicielom mediów: MojaKruszwica  oraz Twoja Kruszwica Video.