IBUK Libra – internetowa czytelnia

IBUK Libra – internetowa czytelnia

Kruszwicka biblioteka przystąpiła do platformy IBUK Libra. Jest to internetowa czytelnia, w której można znaleźć głównie książki naukowe i popularnonaukowe, ale także powieści, lektury, poradniki, biografie oraz książki dla dzieci i młodzieży. Dostęp do bazy e-książek jest całkowicie bezpłatny.
„IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia. To również platforma edukacyjna, dzięki której poza czytaniem e-booków i e-czasopism można tworzyć notatki, eksportować cytaty wraz z gotowym opisem bibliograficznym, tworzyć projekty do prac zaliczeniowych i dyplomowych”.
Do korzystania z IBUK Libry wystarczy komputer stacjonarny, laptop lub tablet online. Tryb szybkiego podglądu książek jest dostępny także na smartfonach. Można czytać i uczyć się w dowolnym miejscu, o dowolnej porze – e-czytelnia działa 24/7.
Biblioteka w Kruszwicy wchodzi w skład Kujawsko-Pomorskiego Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego, który od 1 września 2020 r. oferuje dostęp do 2142 książek. Liczba publikacji będzie się zwiększać dzięki zakupom dokonywanym przez biblioteki.
Darmowy dostęp do elektronicznej czytelni można uzyskać dzięki kodom, które należy odebrać w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Rybacka 22) osobiście, telefonicznie bądź mailowo.


Więcej informacji na stronie https://libra.ibuk.pl/. Polecamy obejrzeć filmiki w dziale „Pomoc” na dole strony. Na wszelkie pytania odpowie bibliotekarz z MGBP w Kruszwicy.

 

Tekst MGBP Kruszwica