Informacja Kujawsko –Pomorskiej Izby Rolniczej

informacja

W dobie panującej pandemii i przy trudnościach z dotarciem do aktualnych informacji branżowych oraz z bieżącej działalności Izby, szczególnie zapraszam do przeglądania naszej zmodyfikowanej strony internetowej www.kpir.pl.

Wizualnie wprowadzone zostały kosmetyczne zmiany, lecz całość została odświeżona, a jej  funkcjonalność ulepszona. Strona została wykonana w technologii RWD, dzięki czemu będzie się prawidłowo wyświetlać zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon lub tablet. Jest ona również kompatybilna z nową aplikacją  KPIR  dedykowaną w szczególności dla kujawsko-pomorskich rolników. To mobilny informator, który pozwoli uniknąć przegapienia ważnych informacji, terminów, wniosków, ogłoszeń, porad prawnych, wszystko, co istotne, zawsze „pod ręką”, czyli w jednej aplikacji na telefonie. Dostępne wszystko w jednym miejscu i przekazywane będzie również w postaci powiadomień na telefonie. Aplikacja dostarczy wieści o funkcjonowaniu KPIR, wystąpieniach przedstawicieli Izby i Ministra Rolnictwa, projektach ministerialnych, szkoleniach branżowych, konkursach dla osób z obszarów wiejskich. Za jej pomocą udostępniane będą także linki do programów telewizyjnych o tematyce rolniczej i odnośniki do innych izb rolniczych oraz instytucji współpracujących. Rolnik w aplikacji będzie mógł sprawdzić szczegółową prognozę pogody, aktualne notowania cen rolniczych, a nawet znajdą się też informacje o ubezpieczeniach TUW dla rolników czy zapowiedzi popularnego miesięcznika „Wieś Kujawsko-Pomorska”  Narzędzie jest w pełni  darmowe,  a żeby z niego skorzystać wystarczy smartfon z systemem operacyjnym Android. Aplikację trzeba pobrać na telefon. W tym celu można wejść na stronę Google Play (Sklep Play) i wpisać w wyszukiwarkę nazwę aplikacji, czyli KPIR. Następnie należy zainstalować ją na telefonie i od razu można zacząć korzystać z oferowanych możliwości. Innym sposobem jest zeskanowanie kodu QR, dzięki któremu będzie można pobrać aplikację automatycznie. Aplikacja będzie oczywiście ewoluowała w zależności od zapotrzebowania na różne typy usług.

Aplikację można pobrać na urządzenia z androidem ze sklepu Google Play skanując kod QR, (przesyłamy w załączniku) lub wpisując do wyszukiwarki sklepu Play: KPIR  Link do pobrania aplikacji:  play.google.com play.google.com