Jarmark Nowalijkowy

nowalijki

26 czerwca pod Mysią Wieżą, odbył się Jarmark Nowalijkowy. Organizatorami wydarzenia była Gmina Kruszwica oraz Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Tego dnia do miasta przyjechali wystawcy z różnych stron województwa i kraju, u których można było zakupić regionalne produkty m.in. chleb, sery, miody, przyprawy, wyroby z siana, rzeźby, artykuły z drewna i wiele innych.

Podczas jarmarku odbyły się dwa konkursy kulinarne dla KGW z województwa kujawsko- pomorskiego tj. „Bitwa regionów”, którego organizatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz konkurs „Nowalijki samo zdrowie”, zorganizowany przez Gminę Kruszwica. Tego dnia stowarzyszenie PrzeŻeJa zorganizowało grę terenową z okazji 600-lecia Kruszwicy, której rozstrzygnięcie nastąpiło podczas jarmarku.

Partnerami Jarmarku Nowalijkowego byli: Anwil S.A., Danone Sp. z o.o., KOWR, Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego w Kruszwicy, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego.