Jesienne koszenie łąki kwietnej

Łąka kwietna

Przed wakacjami Gmina Kruszwica i Zakłady Tłuszczowe przystąpili do tworzenia łąki kwietnej przy ul. Solidarności w Kruszwicy.

Dziś (22.09), zgodnie z zaleceniami pielęgnacyjnymi w pierwszym roku wzrostu łąki, przeprowadzane jest jesienne koszenie. „Łąkę będziemy kosić na wysokości ok. 5-7 cm, żeby nie uszkodzić roślin wieloletnich, a skosić przede wszystkim rośliny niepożądane. Wrześniowe koszenie oraz zbiór pokosu ograniczy presję niepożądanych gatunków, dzięki czemu młode wieloletnie rośliny z wysianej mieszanki nasion będą miały więcej przestrzeni do wzrostu i kwitnienia w następnym roku.  Łąka to żywy organizm, który stale obserwujemy działając adekwatnie do sytuacji” – podkreśla Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.