Kids Igrzyska w LA

la

W sobotę 10 grudnia 2022 r. w kruszwickiej hali odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci (z rocznika 2012, 2013, 2014 i młodsi) Kids Igrzyska w LA pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.
Konkurencje: bieg 30 m ze startu wysokiego, bieg 200 m, bieg wytrzymałościowy 4 min., skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, sztafeta 4 x 100.
Organizowana już po raz trzeci impreza zgromadziła w hali najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Kruszwica oraz pełne trybuny kibiców. Dzieci rywalizowały, dopingowały kolegów i przy tym doskonale się bawiły. Najwięcej emocji – jak zwykle – dostarczyły uczestnikom i kibicom biegi sztafetowe.
Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi za ufundowanie nagród, Burmistrzowi Kruszwicy Dariuszowi Witczakowi za pomoc w organizacji i otwarcie imprezy, Zuzi i Oliwierowi za przeprowadzenie rozgrzewek, sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów, ratownikom NWOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Tekst KS LZS Kruszwica, fot. Jarosław Waszak