Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Zapraszamy!

Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Zapraszamy!

Niebawem, bo już 11 lutego będziemy obchodzić dzień numeru ratunkowego 112. Stąd konkurs dla dzieci i seniorów. Zadzwoń do policjantów i odpowiedz na zadane pytania, a wygrasz paczki pełne niespodzianek.

Organizatorem konkursu jest: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Powiat Inowrocławski. Wspólnym celem jest edukacja w zakresie znajomości zasad korzystania z numeru 112. Z uwagi na to, że zgłoszenie pod ten numer to ratunek, trzeba z niego korzystać tylko w uzasadnionych przypadkach. Zdarza się bowiem, że osoby dzwoniące robią to bezzasadnie, a co gorsze dla żartów. Dlatego, aby podnosić świadomość ludzi, organizatorzy przygotowali niespodziankę adresowaną do dzieci i seniorów.

  • W dniu 09.02.21r. o godz. 15.00 na numer telefonu 47 752 84 81 mogą dzwonić seniorzy. Policjantka starszy aspirant Justyna Piątkowska zada konkursowe pytania na temat numeru 112.
     
  • W dniu 09.02.21r. o godz. 17.00 na numer telefonu 47 752 84 81 mogą dzwonić dzieci. Również w ich przypadku rozmową pokieruje policjantka, która zada pytania o zasady kontaktu z numerem 112.

Pierwszych pięciu seniorów i pięcioro dzieci, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, wygrywa paczki z upominkami dotyczącymi bezpieczeństwa.


112

Dzwońcie, bo warto!

Odbiór paczek już 10.02.21r. o godz. 15.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu przy ul. Toruńskiej 13-15. Upominkowe paczki ufundowali organizatorzy inicjatywy. Zapraszamy do udziału!

Inicjatorzy konkursu: aspirant sztabowy Izabella Drobniecka, starszy aspirant Justyna Piątkowska, starszy inspektor wojewódzki Pani Magdalena Wysocka-Brunka, inspektor wojewódzki Pan Piotr Kozłowski.