"Kruszwica na starej fotografii"

książka

W dniu 22 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia odbędzie się wykład pt.„Lokacja miejska Kruszwicy na tle procesów miastotwórczych na Kujawach w dobie średniowiecza” wygłoszony przez dr. Adama Koseckiego, autora książki Miasta kujawskie w średniowieczu. Lokacje, ustrój i samorząd miejski.

Po wykładzie odbędzie się prezentacja książki Kruszwica na dawnej fotografii. Po spotkaniu każdy uczestnik będzie mógł otrzymać egzemplarz tej publikacji.

Wstęp wolny.

Organizatorem tego wydarzenia jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy, współorganizatorem Nadgoplański Park Tysiąclecia. Wykład jest zorganizowany w ramach obchodów Jubileuszu 600-lecia nadania Kruszwicy praw miejskich na prawie magdeburskim.