Kruszwica na trasie Piastowskiego Rajdu Rowerowego

rajd

29 kwietnia Kruszwica będzie gościła uczestników Piastowskiego Rajdu Rowerowego. Impreza jest organizowana w ramach partnerstwa Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gminy Kruszwica, Miasta Inowrocław, Gminy Janikowo, Gminy Strzelno oraz firmy Plast – Mar. Trasa rajdu będzie przebiegała przez Inowrocław, Tupadły, Kruszę Zamkową, Ludzisko, Strzelno i Kruszwicę, a meta zaplanowana została w Balczewie na terenie Punktu Edukacji Ekologicznej Plast-Mar, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn ekologiczny. Łączna trasa będzie liczyła ok. 60 km.

W dniu rajdu w Kruszwicy został zaplanowany dłuższy przystanek, podczas którego zarówno na mieszkańców jak i rowerzystów będą czekały atrakcje takie jak znakowanie rowerów czy występ zespołu Kłopocianie.  Niewątpliwą ciekawostką będzie możliwość skorzystania z symulatora dachowania, który pozwali uczestnikom zabawy na bezpieczne „dachowanie”. Nie zabraknie także stoisk tematycznych poświęconych bezpieczeństwu ruchu drogowego. Przeprowadzony zostanie również pokaz pierwszej pomocy.

Zapisy na rajd na stronie https://kujawsko-pomorskienarowery.pl/news/rajd-rowerowy-szlakiem-piastowskim