Kruszwica zaprasza na Jarmark Nowalijkowy

jarmark

26 czerwca w ramach obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Kruszwicy odbędzie się Jarmark Nowalijkowy. Głównym założeniem  przedsięwzięcia jest promocja Kół Gospodyń Wiejskich,  produktów przedsiębiorstw z naszego regionu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania. Organizatorami wydarzenia jest Gmina Kruszwica oraz Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Podczas jarmarku odbędą się dwa konkursy kulinarne dla KGW z województwa kujawsko- pomorskiego tj. „Bitwa regionów” organizowany przez KOWR oraz konkurs „Nowalijki samo zdrowie”, organizowany przez Gminę Kruszwica. W dniu imprezy do Kruszwicy przyjeżdżają wystawcy z całej Polski, u których można zakupić unikatowe produkty np. chleb, sery, nalewki, miody, przyprawy, wyroby z siana, rzeźby, artykuły z drewna i wiele innych. Podczas wydarzenia nie zabraknie także występów artystycznych w tym występ zespółu Kłopocianie oraz Retro Biesiada Polska.

Sponsor: Anwil S.A. 

Partnerami Jarmarku Nowalijkowego są: Danone Sp. z o.o., KOWR, Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego w Kruszwicy, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka oraz Bunge Polska. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz patronatem medialnym TVP Bydgoszcz, Radia PiK oraz Gazety Pomorskiej.

 

plakat