Kruszwicka młodzież czyta dzieciom

młodzież

Czytanie dziecku od najmłodszych lat niesamowicie wpływa na jego rozwój intelektualny i pobudza wyobraźnię. Maluch uczy się otaczającego go świata. Dlatego też uczniowie szkół ponadpodstawowych z Kruszwicy, w ramach współpracy z lokalnym samorządem, kilka tygodniu temu zaproponowali cykl spotkań w przedszkolach na terenie gminy, podczas których będą czytać najmłodszym bajki w towarzystwie kruszwickiej maskotki Gryzomira.
Pierwsze spotkanie odbyło się 20 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 „Nad Gopłem” w Kruszwicy.
Przedszkolaki zasiadły na kolorowych poduchach, by udać się w zaczarowany świat bajek, w którą zabrali ich Dominika Płatała, Marcelina Siwińska  oraz Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak. Dodatkową atrakcją dla dzieci była wizyta w placówce Gryzomira, w którego wcielił się Jakub Grodziski, a całą wizytę na zdjęciach uwiecznił Szymon Migdalski.