Kujawsko-Pomorska Teleopieka

senior

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kruszwicy w dniach od 16.08.2022r do 26.08.2022r prowadzić będzie rekrutację na listę rezerwową do projektu pn.„Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. Jest to program teleopieki domowej dedykowany dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Pomoc poprzez „bransoletkę życia”, która umożliwia użytkownikowi weryfikować podstawowe czynności życiowe tj. mierzyć temperaturę, tętno, saturację jak również wykryje upadek, co pozwoli na błyskawiczne powiadomienie służb ratowniczych o sytuacji zagrożenia życia po naciśnięciu przycisku SOS.

Lista dokumentów, jakie należy dostarczyć:
- formularz zgłoszeniowy,
- dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów dodatkowych, wymienionych poniżej:
•    jeśli zaznaczono niepełnosprawność, należy dołączyć orzeczenie
o niepełnosprawności;
•    jeśli zaznaczono dochód niższy niż 1164,00zł dla osoby samotnej lub 900,00 dla osoby gospodarującej z rodziną,  należy dołączyć decyzję o wysokości świadczenia.

Dokumenty rekrutacyjne w wersji elektronicznej do pobrania (poniżej), natomiast w wersji papierowej dostępne będą w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kruszwicy ul. Rybacka 20.

Wypełnione dokumenty rekrutacyjne na listę rezerwową można złożyć:
- osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kruszwicy, ul. Rybacka 20, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”;
- pocztą tradycyjną na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kruszwicy,ul. Rybacka 20, 88-150 Kruszwica z dopiskiem:” Kujawsko-Pomorska Teleopieka”

Dodatkowe informacje:
O zakwalifikowaniu Kandydata na listę rezerwową do udziału w Programie decydować będzie liczba przyznanych punktów ogółem. Kandydaci którzy otrzymają wyższą liczę przyznanych punktów mają pierwszeństwo przed osobami, które otrzymały niższą liczbę punktów. Wyniki rekrutacji obejmującej wszystkich Kandydatów sporządzone zostaną w formie listy rezerwowej, na podstawie uzyskanej punktacji (od największej do najmniejszej liczby punktów).Osoby, które zakwalifikowane zostaną na listę rezerwową do projektu zostaną poinformowane przez personel projektu.

Kto może skorzystać z projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”:
- osoby zamieszkujące na terenie miasta i gminy Kruszwica;
- osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia, w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
- osoby nieprzebywające w placówce całodobowej.

Punkty przy rekrutacji zdobędą osoby:
- których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego właściwego dla pomocy społecznej tj. miesięczny dochód netto ( w miesiącu poprzedzającym złożenie Formularza zgłoszeniowego) nie przekracza 150% kryterium dochodowego, czyli zgodnie z ustawą
o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. na osobę w rodzinie jeśli jest niższy niż 1164,00 zł ( dla osoby samotnie gospodarującej) oraz 900,00 zł ( dla osoby gospodarującej z rodziną);
- doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego;
- ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
- z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby
z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi;
- korzystające z Programu7 Operacyjnego Pomoc Żywnościowa;
- pochodzące z obszarów zdegradowanych wyznaczonych w lokalnych programach rewitalizacji lub gminnych programach rewitalizacji;
- będące kombatantem i/lub ofiarą represji (zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 stycznia 1991r. o kombatantach oraz niektórych osobach będącymi ofiarami represji wojennych i okresu powojennego);
- prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe z inną osobą niesamodzielną lub z rodziną pod warunkiem, że wspólnie zamieszkujący dorośli członkowie rodziny to osoby pracujące.

Zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości o kontakt .

Osoby do kontaktu:
Wiesława Leszka tel: 52 3515489 wew. 108