Magia Świąt na kruszwickim rynku

zdjęcie

W niedzielę 11 grudnia 2022 r. w Kruszwicy odbyła się świąteczna impreza pn. „Magia Świąt na kruszwickim Rynku”, zorganizowana przez Gminę Kruszwica oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy, Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli, Komitet Osiedlowy nr 1 i 2 w Kruszwicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Koło Gospodyń Wiejskich ze Skotnik, klub motocyklowy Born To Ride, sekcja rękodzieła dla dorosłych działająca przy CKiS „Ziemowit”w Kruszwicy, Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi Przeżeja oraz Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Kruszwicy.
Tego dnia mieszkańcy Kruszwicy mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami oraz wziąć udział w kreatywnych warsztatach tworzenia ozdób choinkowych zorganizowanych przez kruszwicką bibliotekę. Były też zimowe kolorowanki dla dzieci oraz stolik, przy którym można było napisać list do Św. Mikołaja na specjalnym świątecznym papierze.
W namiocie Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi kruszwiczanie mogli spróbować tradycyjnych potraw – barszczu i kapusty z grochem, a na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich ze Skotnik ciepłej herbaty, grzańca i czekolady.
Wszyscy chętnie kupowali piękne, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, które można było nabyć na stoiskach: sekcji rękodzieła dla dorosłych CKiS „Ziemowit”, Stowarzyszenia Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa i  Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wyroby hafciarskie wykonane przez Panią Elżbietę Pastuch oraz Panią Jadwigę Gralak . W pokoju świętego Mikołaja, przygotowanym przez Lokalną Grupę Działania Czarnoziem na Soli, dzieci wraz z rodzicami mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia świetnie bawili się przy foto-lustrze oraz ruletce św. Mikołaja, które ufundował Komitet Osiedlowy nr 1 i 2 w Kruszwicy. Odbyły się również konkursy zorganizowane przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” oraz Klub Motocyklowy Born To Ride.
Na scenie wystąpił zespół „Kapela Popiela” działający przy CKiS „Ziemowit” w Kruszwicy, który zaprezentował koncert piosenki świątecznej oraz zespół folklorystyczny Kłopocianie z koncertem kolęd.

Tekst CKiS „Ziemowit, fot. Jarosław Waszak