Mikołaj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kruszwicy

Mikołaj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kruszwicy

Mikołajki to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry.

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia do kruszwickiego Środowiskowego Domu Samopomocy zawitał św. Mikołaj. W tym roku wyglądało to nieco inaczej niż na ubiegłorocznym Spotkaniu Mikołajkowym ale Mikołaj pamiętał, przybył i pozostawił podarunki dla wszystkich naszych podopiecznych.

Jak dobrze wiemy, święty Mikołaj w okresie bożonarodzeniowym ma sporo pracy, więc na spotkanie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy z Kruszwicy oddelegował pracowników i Panią kierownik nadając im miano Elfów. Mikołajkowe elfy ruszyły w drogę 7 i 8 grudnia. Ku zdziwieniu i zaskoczeniu naszych podopiecznych „elfy” nie przybyły tradycyjnie saniami, lecz w sposób bardzo nowoczesny służbowym busem. Uczestnicy z niedowierzaniem witali gości było wiele radości a także łez wzruszenia.

Czas izolacji jest dla wszystkich bardzo trudny, staramy się aby jak najlepiej każdy z uczestników go wykorzystał i cały czas aktywnie brał udział w zdalnej terapii a my z naszej strony dbamy o dobre samopoczucie zaspokajanie wszelkich potrzeb a także podtrzymujemy tradycje związane z okresem przedświątecznym.

Poniżej fotorelacja ze spotkania oczywiście jak widać z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.