Młodzież ZSO we Francji

paryż

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy tegoroczny początek wakacji spędzili we Francji.


Po całonocnej podróży dotarli  do  Reims w Szampanii. Żar lał się z nieba.W pięknej, malowniczej Szampanii zwiedzaliśmy: kościół Notre-Dame - katedra koronacyjna królów francuskich, Pałac Tau, Plac Królewski, Plac Forum i Kryptoportyk rzymski Porte  de Mars. Ukoronowaniem zwiedzania były piwnice słynące z produkcji szampana.
Kolejne dwa dni upłynęły nam na zwiedzaniu przepięknego Paryża.


Atrakcje, które zobaczyli to: Wieża Eiffla z przepiękną  panoramą Paryża, odbył się rejs po Sekwanie nad którą znajdują się kluczowe zabytki architektury tego miasta, emocjonujący przejazd paryskim metrem, zwiedzanie muzeum Luwru. Kolejnego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Perfum,, Fragonard", następnie Plac Zgody, Ogrody Tuilleries, Montmartre : Sacre Coeur, Plac du Tertre. Kolejne punkty naszego zwiedzania to: Moulin Rouge, Plac Pigalle, dzielnica La Defense, Pola Elizejskie, Plac Gwiazdy z Łukiem Triumfalnym.Ostatni punkt naszej wycieczki to Disneyland. Zaczarowany świat Walta Disneya zauroczył każdego z uczestników wycieczki.

 

Tekst nadesłany