Nagrodzeni za bohaterską postawę!

Nagrodzeni za bohaterską postawę

10 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy miało miejsce spotkanie, podczas którego podziękowano sierżantowi sztabowemu Tomaszowi Żurańskiemu z Komisariatu Policji w Kruszwicy oraz druhowi Krzysztofowi Tyliszowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy, którzy podczas służby w dniu 5 sierpnia 2020 roku uratowali kobietę z zadymionego mieszkania.


Błyskawiczna interwencja w tak dramatycznych chwilach pozwoliła uratować życie i zapobiec ogromnej tragedii. Pan Krzysztof oraz pan Tomasz wykazali się wielką odwagą, która zasługuje na szacunek i wdzięczność nie tylko ze strony uratowanej kobiety i jej najbliższych, ale całego społeczeństwa.


Za bohaterską postawę podziękowali przedstawiciele służb: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu st. bryg. mgr inż. Tomasz Kruczyński, Gminny Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy Krzysztof Kozłowski. W imieniu samorządu kruszwickiego podziękowania złożył Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak. Oprócz podziękowań i gratulacji za wzorową postawę i bohaterski czyn wręczone zostały również skromne upominki. Dziękujemy za zaangażowanie
i prezentowaną postawę.