Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy oficjalnie otwarta!

Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy oficjalnie otwarta!

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, który przez wiele lat funkcjonował na ul. Wodnej 9.

Umowa na modernizację budynku przy ul. Popiela w Kruszwicy została podpisana już w listopadzie 2019 roku
W ramach inwestycji istniejący budynek „Pałacyku” w Kruszwicy przeszedł gruntowną modernizację i termomodernizację istniejącego obiektu i dobudowę nowej części, w której znajduje się ekspozycja przyrodniczo - historyczna, sala edukacyjna, toalety, taras widokowy i inna niezbędna infrastruktura. W ramach projektu zakupione zostało również wyposażenie ekspozycji, a także wykonana została aranżacja wnętrza ekspozycji wraz z wystawą multimedialną.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki współpracy Gminy Kruszwica, samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W tym miejscu należy podkreślić fakt, iż Gmina Kruszwica przekazała w drodze darowizny nieruchomość przy ul. Popiela 3 w Kruszwicy na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kruszwicki samorząd podczas uroczystości reprezentowali Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner, Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.