OGŁOSZENIE o podjętych działaniach w zakresie uporządkowania przebiegu i nazw ulic w miejscowości Kruszwica

OGŁOSZENIE o podjętych działaniach w zakresie uporządkowania przebiegu i nazw ulic w miejscowości Kruszwica

Kruszwica, dnia 22 lutego 2021 r.

BURMISTRZ KRUSZWICY


OGŁOSZENIE

Burmistrz Kruszwicy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2020 r., od dnia 1 stycznia 2021 r. uległy zmianie granice administracyjne miasta Kruszwica. W wyniku zmian do miasta Kruszwica włączona została m. in. część miejscowości Grodztwo, Łagiewniki i Kobylniki.

W związku z tym, zostały podjęte działania w zakresie uporządkowania przebiegu i nazw ulic w miejscowości Kruszwica.

Burmistrz Kruszwicy zwraca się z prośbą do mieszkańców o składanie propozycji nazw dla nowopowstałych ulic, do dnia 08.03.2021 r. włącznie pisemnie na adres Urzędu Miejskiego w Kruszwicy, ul. Nadgoplańska 4, 88-150 Kruszwica lub na adres e-mail: umatkruszwica [dot] um [dot] gov [dot] pl.

Wskazane jest, aby nazwy ulic były powiązane ze sobą tematycznie, tak aby mogły utworzyć się osiedla o spójnej nazwie (na dawnym obszarze Łagiewniki).

Przebieg ulic 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7, dla których można składać propozycje nazw, zawarty jest w załącznikach graficznych do niniejszego ogłoszenia.

Natomiast w miejscowości Kruszwica nastąpi przedłużenie ulicy Poznańskiej.


Z up. Burmistrza Kruszwicy
 

Zastępca Burmistrza Kruszwicy
Bartosz Krajniak