Ogłoszono przetarg na realizację budowy zjeżdżalni wodnej na „Cyplu”

zjeżdżalnia

Wczoraj tj. 04.04.2022 r. został ogłoszony przetarg na realizację budowy zjeżdżalni wodnej na „Cyplu”.

Realizacja tej inwestycji z pewnością uatrakcyjni gminne kąpielisko i umili spędzanie wolnego czasu nad Gopłem zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Łączna szacowana wartość inwestycji to ok. 600 000,00 zł z czego 50% stanowić ma dofinansowanie unijne ze środków Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli. Oprócz zjeżdżalni w projekcie znalazły się również elementy małej architektury, takie jak ławki dla matek karmiących, komplet szachowy z obrotową szachownicą, umożliwiającą rozgrywkę również osobom niepełnosprawnym oraz leżaki plażowe i stojaki na rowery. Ponadto, zamontowany zostanie kosz do segregacji odpadów z grą terenową, zawierającą informacje nt. ekologii.

W projekcie uwzględniono działania z zakresu ochrony środowiska. Do produkcji urządzeń wykorzystane zostaną materiały podlegające recyklingowi. Pobór wody będzie odbywał się z Jeziora Gopło, a nie z sieci wodociągowej, dzięki czemu nie nastąpi zużycie wód pitnych oraz nie wzrosną koszty eksploatacyjne stacji uzdatniania wód. W ramach inwestycji planuje się również obsadzić teren krzewami gatunków rodzimych w ilości 300 sztuk.