Ogólnopolska akcja "Śniadanie daje moc"

Ogólnopolska akcja "Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Wiedzą o tym uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Chełmcach i ich rodzice, dlatego postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji " Śniadanie daje moc".

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę dla takich działań. To właśnie oni przygotowali swoim dzieciom  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki przyrządzone samodzielnie przez naszych pierwszaków........było pysznie...mmmmm....palce lizać!!!

Dzieci z apetytem pochłaniały kanapki. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny.

Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców na temat tego, jak ważną rolę odgrywa zdrowe śniadanie w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.