Otwarcie ofert na budowę ronda w miejscowości Kobylniki

4 firmy złożyły ofertę w postępowaniu przetargowym na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 412 i drogą gminną w Kobylnikach.

Oferty złożyły następujące firmy:

• Colas Polska Sp. z o.o. – oferta cenowa 4 883 326,02 zł
  • STRABAG Sp. z o.o. – oferta cenowa 5 154 026,72 zł
  • Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. – oferta cenowa 5 410 313,25 zł
  • Transpol Lider Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa – oferta cenowa 4 792 397,04 zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na sfinansowanie powyższych prac kwotę w wysokości 7 606 418,62 zł brutto.

Jest to bardzo ważna inwestycja o którą Gmina Kruszwica zabiegała od wielu lat. Niewątpliwie dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego w miejscu szczególnie niebezpiecznym.

W ramach zadania powstanie rondo oraz chodniki wzdłuż drogi krajowej nr 62, oświetlenie drogowe, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych, oraz zatoki autobusowe. Jezdnia zostanie poszerzona do przekroju 2 x 3,5 m a nośność drogi podniesiona zostanie do 115 kN/oś.