Otwieramy zapisy na Bieg Tropem Wilczym

Otwieramy zapisy na Bieg Tropem Wilczym

Już 6 marca 2022 r. w całej Polsce i po raz szósty w Kruszwicy odbędzie się bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Gmina Kruszwica. Impreza cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. Z roku na rok przybywa miejscowości, które organizują bieg. Miłośnicy biegania i nie tylko, mogą oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę.

O godzinie 12:00 z parkingu przy PTTK w Kruszwicy wystartuje główny bieg na dystansie 1963 m będący symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zawodnicy do 18 lat mogą startować w biegu po dostarczeniu pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).


Zapisów można dokonywać poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz  oświadczeń na adres e-mailowy dorota [dot] wroblewskaatkruszwica [dot] um [dot] gov [dot] pl lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy (pok. 112) w godz. 7:15 – 15:15 do 25 lutego br.
Udział w biegu jest bezpłatny.

Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest prawidłowe wypełnienie i dostarczenie formularza wraz z oświadczeniem!

Więcej informacji w Regulaminie.
Regulamin, formularz oraz oświadczenia dostępne poniżej w załącznikach.
 
ZAPRASZAMY!


Historia biegu:
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.