Pierwsze stalowe serca pojawiły się w Kruszwicy!

Pierwsze stalowe serca pojawiły się w Kruszwicy!

Gmina Kruszwica zleciła wykonanie dwóch stalowych serc na plastikowe nakrętki. Wykonawcą usługi była firma Oczyszczanie strumieniowo-ścierne Kacper Juskowiak z Kruszwicy przy udziale firmy TECHTOM ze Strzelna.
Pierwsze serce zamontowano dzisiaj (09.09) na Osiedlu Zagople w pobliżu targowiska a drugie już nie długo zostanie usytuowane na ul. Zamkowej przy Bursztynowym Skwerze.
Podobne serca pojawiły się już wcześniej w takich miastach jak np. Wrocław, Bydgoszcz czy Toruń.


Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży nakrętek pomogą w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Dodatkowo takie działanie jest również dobrym sposobem na wspieranie recyklingu w naszym mieście a także umożliwia pozbywanie się zbędnych nakrętek.
Jeśli ktoś posiada informację na temat osób, które potrzebują pomocy w postaci zebranych nakrętek – prosimy zgłaszać propozycję do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy za pomocą facebooka lub mailowo (kulturaatkruszwica [dot] um [dot] gov [dot] pl).


Zachęcamy do zapełniania serc nakrętkami!