PIKNIK WOJSKOWY

wojsko

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach w całej Polsce. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
Poza piknikami w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne. Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.
Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

 Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego piknik wojskowy odbędzie się między innymi w Kruszwicy. Organizatorem pikniku będzie Wojskowe Centrum Rekrutacji w Inowrocławiu, a współorganizatorem Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Burmistrz Kruszwicy. Odwiedzający piknik  będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu jednostek wojskowych z Torunia, Inowrocławia, Bydgoszczy, wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Kujawia” z Kluby 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, obejrzeć występy sekcji tanecznej i wokalnej z Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” z Kruszwicy, artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wśród dodatkowych atrakcji także paintball oraz tradycyjny żołnierski poczęstunek – grochówka.

Wojskowe Centra Rekrutacji to miejsca,  które powstały w miejsce wojskowych komend uzupełnień. To jednostki, które skupione są na pozyskiwaniu kandydatów do różnych form służby wojskowej np. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy terytorialnej służby wojskowej. To miejsca, gdzie bardzo szybko załatwisz niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w wojsku. W WCR kandydaci do wojska w ciągu maksymalnie 2 dni przechodzą niezbędne procedury naboru do armii.


Serdecznie zapraszamy do udziału w Pikniku. Start już w najbliższą sobotę od godziny 11.00.

plakat