Przewonienie gazu ziemnego

gaz

Gazownia w Inowrocławiu informuje o planowanej akcji przewonienia gazu ziemnego, która zostanie przeprowadzona w LISTOPADZIE 2023 r.

Przewonienie gazu ziemnego polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu stanie się intensywniejszy, co umożliwi wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu dla odbiorców.

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzą służby Gazowni w Inowrocławiu, natomiast usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach i urządzeniach gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy niezwłocznie powiadomić administratora budynku lub Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.

Dla Gminy Kruszwica termin przewonienia wyznaczono na 06.11.2023 - 09.11.2023