Przyznano nagrody za sukcesy sportowe oraz za wybitne osiągnięcia w nauce i kulturze

Przyznano nagrody za sukcesy sportowe oraz za wybitne osiągnięcia w nauce i kulturze

Jak co roku, Gmina Kruszwica uhonorowała uzdolnioną młodzież za osiągnięcia uzyskane w sporcie, kulturze i nauce w 2020 roku. Niestety, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, wręczenie nagród sportowcom oraz stypendystom z Gminy Kruszwica nie mogło odbyć się tradycyjnie podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy.

Nagrodami Burmistrza Kruszwicy za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2020 r., a tym samym godną promocję gminy Kruszwica uhonorowani zostali: Aleksandra Zuzanna Chmielewska (III m. w pchnięciu kulą – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Magdalena Szczupak (II m. w skoku w dal – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Dawid Wekwejt (II m. w skoku w dal – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Jakub Żurawski (I m. w biegu na 60 metrów – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Daria Dzierżawska (uczestnictwo w finale sztafety 4x100 metrów – Międzywojewódzkie Mistrzostwa); Jan Franciszek Olejnik (III m. w biegu na 200 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Oliwier Paluszak (I m. w biegu na 60 metrów przez płotki - Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego); Zuzanna Kaczmarek (uczestnictwo w finale trójskoku kobiet (8 miejsce) - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski); Marta Małgorzata Sieradzka (II m. w skoku wzwyż - Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Lena Siedlecka (III m. w biegu na 200 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Wojciech Bieganowski (III m. w biegu na 60 metrów - Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Aleksandra Kukuczka (uczestnictwo w finale sztafety 4x100 metrów - Międzywojewódzkie Mistrzostwa); Marta Wylandowska (uczestnictwo w finale sztafety 4x100 metrów - Międzywojewódzkie Mistrzostwa); Maciej Szymczak (III m. w biegu na 200 metrów przez płotki - Międzywojewódzkie Mistrzostwa); Szymon Rychczyński (II m. w biegu na 60 metrów - Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego); Kinga Maria Warmuz (uczestnictwo w finale - chód 3000 metrów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach); Joanna Janeczek (II m. w kategorii czwórki bez sterniczki kobiet - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie); Dagmara Godlewska (uczestnictwo w finale A dwójek podwójnych dziewcząt (V miejsce) - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski); Jerzy Leon Kowalski (III m. w kategorii mężczyzn wagi lekkiej - Mistrzostwa Europy na ergometrze); Artur Mikołajczewski (II m. w kategorii seniorzy - waga lekka - Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim); Martyna Wiśniewska (III m. w kategorii ósemki juniorów młodszych (sternik) - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych); Patrycja Domalska (II m. w kategorii 1xKA - Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim); Dominika Domalska (II m. w kategorii 1xKJ - Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim); Jakub Grodziski (II m. w kategorii 75 kg -Mistrzostwa Okręgu kadetów WOZB w boksie); Jarosław Ruczkowski, Oskar Rochucki, Kamil Adolski, Igor Klamecki, Bartłomiej Matyjasik, Mateusz Kaźmierski, Cezary Faligowski, Bartosz Cichocki, Jakub Milewski i Nikodem Dziwnik  (I m. w Wojewódzkiej lidze kadetów młodszych (do lat 15) w sezonie 2019/2020).

Uhonorowani zostali również stypendyści, którzy otrzymali wsparcie finansowe za wybitne osiągnięcia w nauce i kulturze w 2020 roku w ramach realizacji Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży: Hubert Piotr Wieczorek (Laureat konkursu przedmiotowego z Historii); Krzysztof Cięgotura (Laureat konkursu przedmiotowego z Fizyki i Astronomii); Julia Rosa (Finalistka IV Edycji Konkursu międzynarodowego „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”); Zofia Polanek (Finalistka konkursu przedmiotowego z Biologii); Michał Sobczak (Laureat XVI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych); Kamil Polewski (Finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym); Jakub Bronka (Finalista IV Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności); Barbara Charysz (I m. w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym dzieci i młodzieży szkolnej); Patrycja Kujawińska (I m.w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej); Natalia Jagodzińska (II m. w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej); Zuzanna Kruczek (I m. w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „100 lat Bitwy Warszawskiej” w grupie szkół średnich); Wiktor Szymaniak (IV m. w Finale XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanego).
 

Nagrodzone osoby zostały wyczytane podczas Sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy 25.03.2021 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!