Rajd rowerowy „Kujawsko –Pomorskie na rowery” w Kruszwicy już 10 lipca!

rajd

Dziś (30.06.) w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy odbyło się spotkanie koordynacyjne dotyczące rajdu pn. „Kujawsko – Pomorskie na rowery”, który odbędzie się 10 lipca br. w Kruszwicy. 

W tym roku rajd po raz pierwszy zagości nad Gopłem. Około 40 kilometrowa trasa poprowadzi urokliwymi terenami Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Jest to zielony szlak małej pętli wokół jeziora Gopło, której dodatkową atrakcją jest przeprawa promowa przez jezioro na odcinku między Ostrówkiem a Złotowem.

Trasa rajdu będzie przebiegała następująco :
Kruszwica – Rzepowo – Racice – Lachmirowice – Siemionki – Kościeszki – Lubstówek – Łuszczewo – Ostrówek (przeprawa promowa oraz odpoczynek) – Złotowo – Popowo – Ostrowo – Kicko – Rusinowo – Gocanowo – Kruszwica

Pakiety startowe będzie można odebrać 10 lipca br. w godzinach od 9:30 do 11:00 w biurze zawodów, które mieścić się będzie na parkingu pod Mysią Wieżą.

Rajd w Kruszwicy zainauguruje działalność specjalnej aplikacji pn. „Na RoWery”, w której na bieżąco dodawane będą informacje o cyklu. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport, turystykę i pragnie poznać nasz piękny kraj. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, informuje o ciekawych wydarzeniach w regionie, daje możliwość promocji różnym marką produktowym. Przebyte szlaki oznacza na mapie wizualizuje je i archiwizuje.

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z jej innymi funkcjonalnościami:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rowery.kujpom&hl=pl_PL&gl=PL

iOS: https://apps.apple.com/pl/app/na-rowery/id1553458686