Realizacja projektów organizacji pozarządowych

Czekamy na projekty organizacji pozarządowych

Blisko 4,6 miliona złotych znalazło się w puli środków, które zarząd województwa planuje przekazać organizacjom pozarządowym z regionu na realizację projektów dla mieszkańców w 2021 roku. Wnioski w większości konkursów można składać do 18 stycznia. Uruchomiono już internetowy generator ofert.
 
- Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Cieszę się, że dzięki wsparciu samorządu województwa mogą aktywnie działać. Tym bardziej, że w ich przedsięwzięcia angażują się zwykli mieszkańcy regionu. Zapraszam do składania wniosków o wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
Ogłoszone przez Urząd Marszałkowski konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Nabór wniosków w większości z nich potrwa do 18 stycznia.


Więcej informacji na stronie https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/

 
1 procent dla naszego regionu

W 2021, jak co roku, zachęcamy do wskazania w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji działającej w naszym regionie. Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020.


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego