Rejonowe Zawody Strzeleckie z okazji Dni Kruszwicy

fot

Z okazji obchodów „Dni Kruszwicy” 16 czerwca 2024 r. na strzelnicy w Kobylnikach odbyły się Rejonowe Zawody Strzeleckie z oakzji Dni Kruszwicy. Organizatorem zawodów był Klub Strzelecki Kom-Rol w Kobylnikach.


W zawodach wzięło udział siedem drużyn. Drużynowo pierwsze miejsce zajął klub KS Kom-Rol Kobylniki. Jako drudzy najlepiej trafiali do celu zawodnicy z Koła LOK Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy, a trzecie miejsce przypadło strzelcom z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. W rywalizacji wzięły udział i na następnych pozycjach uplasowały się zespoły: ZSO Szkoła Podstawowa nr 2 w Kruszwicy, Rodzina Pułkowników z Janocina, Gward, Wis Gostyn. Indywidulanie najlepszym strzelcem został Piotr Macioszek, drugi był Maciej Holas, a trzecie wyróżnienie otrzymał Marcin Nowak. W kategorii młodzieżowej najlepiej trafiał do celu Dawid Michalak, który równie dobrze spisał się w kategorii otwartej zajmując czwartą pozycję. Drugie miejsce na podium zdobyła Dominika Płatała, a brąz Wirginia Chalińska. Sędzią głównym zawodów był Ryszard Greinert. W kobylnickim parku zawody przebiegły w koleżeńskiej atmosferze, a nad posiłkiem dla zgromadzonych czuwał Jan Kołpak.


Tekst i fot. Jarosław Waszak