Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

flaga

3 maja br. o godz. 12.00 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Kolegiacie p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy delegacje oraz poczty sztandarowe do wzięcia udziału w uroczystościach.

Po Mszy Świętej zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy.


Prosimy o oflagowanie budynków w dniach 01.05.-03.05. ze szczególnym uwzględnieniem 2 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który ustanowiony został przez Sejm w 2004 roku. Jest to święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

W celu uczczenia Dnia Zwycięstwa prosimy również o oflagowanie budynków w dniu 8 maja.