Rozbudowano kompleks rekreacyjny na osiedlu Zagople w Kruszwicy.

plac

Dzisiaj (01.08.2023 r.) miał miejsce odbiór prac związanych z rozbudową kompleksu rekreacyjnego na Zagoplu.

W ramach zadania powstał tor do jazdy na rowerze, rolkach i hulajnogach. Ponadto utworzona została strefa street work out. Rozbudowano również plac zabaw, który został doposażony w trampoliny zewnętrzne, podniebną deskorolkę, huśtawkę rodzic-dziecko,  przejazd linowy, panele edukacyjne - tablicę do rysowania, grę edukacyjną typu "loteria liczbowa", grę terenową dotyczącą ochrony środowiska. Istniejąca piaskownica została zadaszona, zamontowano także stojak na rowery, ławkę z przewijakiem oraz ławki i kosze na śmieci. Wybudowano także chodnik wokół istniejącego kompleksu. W ramach inwestycji teren został obsadzony dużą ilością drzew, w tym brzozy, śliwy wiśniowe, klony, akacje i głogi pośrednie (łącznie 83 szt.)

Na realizację tej inwestycji Gmina Kruszwica pozyskała dofinansowanie w wysokości 265 881,00 zł z budżetu Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostała kwota w wysokości 339 918, 99 zł została pokryta z budżetu Gminy Kruszwica.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci prosimy o korzystanie z nowych urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Niestety już przed odbiorem nastąpiło zniszczenie nowych elementów, które było wynikiem niewłaściwego użytkowania (m.in. skoki na trampolinie na hulajnogach czy jazda po trampolinach rowerami). Dbajmy o nasze dobro wspólne, gdy koszty napraw są bardzo wysokie i ponoszą je wszyscy mieszkańcy gminy.

Jeśli widzimy, że ktoś dopuszcza się aktu wandalizmu, poinformujmy odpowiednie służby. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo bez podawania swoich danych osobowych. Nasza reakcja i interwencja zwiększy szansę na ich zminimalizowanie.

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"