Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy szyje maseczki

śds

Dzisiaj Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi przekazała Gminie Kruszwica w Kruszwicy kolejna partię certyfikowanego materiału na maseczki, które szyją pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy.  Wykrojony materiał pozwoli na uszycie 1000 szt. maseczek.


W Środowiskowym Domu Samopomocy pracuje się na wysokich obrotach, pomimo zawieszenia zajęć stacjonarnych dla uczestników. W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 z inicjatywy włodarzy Kruszwicy, pracownicy postanowili włączyć się w akcję szycia maseczek ochronnych dla potrzebujących. Materiał na pierwsze maseczki także przekazała Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Szycie ruszyło pełną parą i już pierwsza partia gotowych jednorazowych maseczek ochronnych została przekazana przez panią kierownik Magdalenę Wnuk do Szpitala Wielospecjalistycznego im. Dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.


Druga partia maseczek trafi do podopiecznych ŚDS, Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku oraz do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przekaże je osobom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka.