SZLAKIEM DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU NADGOPLAŃSKIEGO

wycieczka

21 i 22 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim brali udział w wycieczkach rowerowych do Kobylnik i Chrosna. Były to wyjazdy SZLAKIEM DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU NADGOPLAŃSKIEGO zorganizowane przy współpracy z PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy.
O bezpieczny przejazd i edukacyjne walory wyprawy zadbali p. Janusz Owczarek, p. Edmund Kowalski i p. Lech Springer. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali od PTTK pakiet startowy zawierający wodę, owoce, słodki upominek oraz okolicznościowy folder.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac i park w Kobylnikach oraz wiatrak koźlak w Chrośnie.
Przed powrotem do Sławska Wielkiego zajadając kiełbaski ufundowane przez rodziców, można było odpocząć i zregenerować się. Nie zabrakło też konkursów sprawnościowych w terenie.
Wyjazdy dały dzieciom dużo radości, były świetną formą integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pozytywnie wpłynęły też na naszą kondycję fizyczną i zdrowie.